Софія Київська

Софія Київська, також відома як Софійський собор - християнський собор в центрі Києва, один з тих небагатьох, що вціліли  з часів Київської Русі. 

Собор- одна з найголовніших святинь християнської церкви,  а також – найстаріша будівля в Києві. Збудували його як аналогію Софійського собору в Константинополі. Софія Київська знаходиться в Софійському монастирі  і входить до заповідника «Софія Київська», до якого також відносять Золоті ворота, Андріївську та Кирилівську церкви і Судацьку фортецю. Сам же монастир складається з самого собору, дзвіниці,   трапезної церкви, будинку митрополита,  братського корпусу, консисторії, бурси,  південної в’їзної вежі, келій, брами Заборовського, монастирського готелю і пам’ятної стели бібліотеці Ярослава Мудрого. 

 Рік заснування 1037  вказаний в «Повісті минулих літ», однак в Новгородському літописі написано 1017 рік. Засновником вважають Ярослава Мудрого, хоч достеменно невідомо, дехто вважає, що засновник – Володимир Великий.

В Софії Київській мали місце багато визначних історичних подій. Тут відбувалися освячення митрополитів  та коронація князів, Мономаха, наприклад. Він похований тут же, так само, як і Ярослав Мудрий. В 1169 храм було пограбовано  князем Андрієм Боголюбським. В 1240 – прийшов хан Батий. Храм вистояв, хоча був спустошений і напівзруйнований. В 14 столітті собор від реставрували, але ненадовго – 15 століття  принесло зруйнування собору. Петро Могила – ось хто здійснив реконструкцію собору, а також зробив  його оздоблення, були споруджені також нові будівлі і територію було огороджено муром. Він залучив до роботи великого італійського архітектора – Октавіано Манчіні. В 1638 там було засновано чоловічий монастир. Наступним покровителем собору був Іван Мазепа. Завдяки йому була збудована дзвіниця та позолочено купол. В 1786 монастир був закритий. В 1917 тут був миропомазаний Павло Скоропадський, а 1921 році Василь Липківський був висвячений на митрополита Київського і всієї України. Радянські часи знов довели Софію Київську до межі знищення, але Всеукраїнською  Академією наук було створена Софійська комісія, що покращило стан собору. В 1934 році територію монастиря було оголошено Державним  історико-архітектурним заповідником, проте богослужіння були заборонені, всі цінні метали було конфісковано, а все інше – спалено. В час німецької окупації більшість ікон, фотоархів та більшість експонатів музею було вивезено в Німеччину. У 1990 році  Софія стала частиною  Світової Спадщини ЮНЕСКО. В соборі збереглося 260 квадратних метрів мозаїк і три тисячі квадратних метрів фресок. Софія Київська тепер – Національний заповідник.

Вхід на територію – 3 грн.

Вхід на дзвіницю – 5-8 грн.

Адреса - вул. Володимирська, 24

46

Прочитано 565 раз Последнее изменение Вторник, 01 Октябрь 2013 21:53
Оцените материал
(0 голосов)
Anna Rozdorozhnya

Привіт, я автор цього сайту.  Я хочу дарувати вам посмішки і гарний настрій, а головне - бажання відкривати щось нове і невідоме в звичайних речах, місцях. Бажання рухатися, іти кудись і з кимось. Добра вам!

Оставить комментарий

Автор

ann

Анна Роздорожня

      

      Ми створюємо наш сайт з метою розповісти Вам про  місця, які варто відвідати, та події, про які цікаво знати. І будемо дуже раді, якщо ви нам у цьому допоможете. Заходьте на наш сайт, надсилайте нам цікаву інформацію, допомагайте писати статті, а головне - не забувайте писати схвальні відгуки до матеріалів, які ви просто не можете обійти увагою. Адже за результатами голосувань вже в кінці цього року нашою командою буде підготовлений двомовний путівник, як для українського читача, так і для іноземного туриста. Обов`язково пишіть на Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , якщо хочете взяти участь у проекті.

 І не забувайте - нашою метою є дарувати вам посмішки і гарний настрій, а головне - бажання відкривати щось нове і невідоме в звичайних речах, місцях. Бажання рухатися, іти кудись і з кимось.

Дизайнер

ihor

Ігор Настенко

 

 

       Якщо професійних web-дизайнера і копірайтера поєднають спільні інтереси - очікуйте сайт. Саме так і зародилась ідея проекту unique.in.ua. Спочатку нас було двоє - тепер уже невелика команда.   Нашою метою є створення спільноти людей, що полюбляє активний спосіб життя і готова поділитись з усіма  інформацією про знайдені унікальні місця чи події як м. Києва, так і всієї України.

       На жаль, чи можливо на щастя, ми висуваємо високі вимоги до якості інформації на сайті, тому вільна реєстрація поки не доступна. Якщо ж ви хочете приєднатись до нашої команди і допомогти у розробці сайту, або ж у вас є пропозиції щодо покращення його функціоналу, пишіть на мій email: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

       Також, якщо вам сподобався наш сайт, не забудьте зайти і залишити схвальний відгук на сайті мого портфоліо ihor.unique.in.ua.    ссилка на профіль google: Ігор Настенко

Підпишіться на наші новини

Для того, щоб бути в курсі, всіх новин нашого сайту, та йти в ногу з часом підпишіться на наш канал

Хто Online?

Сейчас 20 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте